Pokaż wersję lustrzaną

Atrakcyjny 1A +

 • Powierzchnia użytkowa: 155.5m2
 • Min. wymiary działki: 21.85 x 23.77m
 • Wysokość w kalenicy: 8.99m
 • Kąt nachylenia dachu: 45°
 • Charakterystyka domu
 • Rzuty
 • Informacje o projekcie
 • Działka

Charakterystyka domu +

To projekt zdecydowanie nowoczesnego domu z poddaszem użytkowym i garażem dwustanowiskowym. Zwartą formę budynku charakteryzują dwa wykusze parteru – garażu z przodu oraz salonu z tyłu. Prosta bryła przykryta dwuspadowym, bezokapowym dachem kojarzy się z popularnym stylem w architekturze domów jednorodzinnych określanych jako nowoczesna stodoła. Reprezentujące go budynki odwołują się wprost do ruralnego rodowodu, czerpiąc inspirację z prostych wiejskich domów i zabudowań gospodarczych. Tradycyjna forma kryje nowoczesne wnętrze, którego centralnym elementem jest otwarta, dwupoziomowa klatka schodowa z prostymi industrialnymi schodami. Na parterze przestronna i połączona część dzienna domu otwarta jest po obu stronach na otoczenie dużymi oknami. Na poddaszu obejmującym sypialnie rodziców i dzieci dzięki dużemu nachyleniu dachu oraz głębokiemu traktowi budynku nie odczuwa się obecności „skosów”, pomieszczenia są wygodne i funkcjonalne.

Projekt wywodzi się z popularnej rodziny projektów „Atrakcyjnych” składającej się z trzech wariantów. Do tej pory szczególnym zainteresowaniem cieszył się Atrakcyjny 1, którego niepowtarzalny wygląd oraz zalety funkcjonalne przekonały bardzo wielu nabywców. Ci z nich, którzy od dawna w nim mieszkają często w korespondencji mailowej potwierdzają nam, że ich decyzja o zakupie właśnie tego projektu była słuszna. Tylu inwestorów nie może się mylić, ale czy dom idealny może być jeszcze lepszy ? Na pewno może być tańszy ! W ciągu ostatnich kilku lat zebraliśmy wszystkie uwagi osób budujących oraz mieszkających w Atrakcyjnym 1 i stworzyliśmy nową, tańszą wersję bazującą na ich sugestiach i doświadczeniu. W ten sposób powstał Atrakcyjny 1A.

Na pierwszy rzut oka niewiele się różni od pierwowzoru, ale wprowadziliśmy w nim modyfikacje, które obniżają koszty budowy. Dla nas, jako twórców przykładających szczególną wagę do estetyki projektów, największym kompromisem była konieczność usunięcia z elewacji ręcznie formowanej cegły klinkierowej. Murowana sciana zewnętrzna to piękny element, który nadaje charakteru, jest trwały i ponadczasowy, ale jednocześnie najbardziej podnosi kwotę realizacji. Sciana trójwarstwowa to nie tylko większe koszty samego materiału, ale również wydatek na szersze fundamenty, systemowe nadproża ze stali nierdzewnej i robociznę. Dlatego w nowej wersji zastosowaliśmy najpopularniejszą, tanią i prostą w wykonaniu technologię sciany dwuwarstwowej, wykończoną metodą lekko-mokrą z użyciem styropianu i tynku ciekowarstwowego na siatce. W nowym projekcie jedynymi elementami fasad, na których pozostawiliśmy droższy materiał to wysunięte boksy garażu oraz salonu. Na wizualizacjach widać, że można je wykończyć deską elewacyjną lub klinkierem, ale nie cegłą pełną tylko tańszą i łatwiejszą w montażu płytką klinkierową. Drugim elementem w zewnętrznym wyglądzie budynku, który wymagał optymalizacji kosztów były przedłużone okna dachowe. Choć wyglądały świetnie ich cena była zbyt wysoka dla inwestorów dyscyplujących wydatki. Zamiana na okna pojedyncze obok likwidacji klinkieru wprowadziły istotną korektę do kosztorysu.

Plany obu kondygnacji uległy nieznacznej modyfikacji. Na partrze dzięki zmniejszeniu dużego pokoju gościnnego udało się zmienić lokalizację łazienki oraz dodać dodatkowe pomieszczenie pralni i suszarni. Zlikwidowaliśmy również jeden słup w salonie dzieki czemu polepszyła się komunikacja strefy wyjściowej na taras. Przeniesienie pralni na dolną kondygnację umożliwiło na poddaszu stworzenie zamkniętej strefy sypialni głównej rodziców z prywatną łazienką i garderobą. Sypialnia zyskała również duże okno w ścianie szczytowej. W nowym projekcie zlikwidowaliśmy wentylację grawitacyjną na rzecz wentylacji mechanicznej z rekuperacją, której opracowanie standardowo dołączone jest do kompletu dokumentacji.

Zalety projektu:

 • prosta, ponadczasowa bryła w stylistyce nowoczesnej stodoły uwzględniająca współczesne elementy architektoniczne: panoramiczne okna, drewnianą elewację, płaską dachówkę
 • dwuspadowy dach o nachyleniu 45 stopni i głęboki trakt ułatwiające użytkowanie poddasza
 • nowoczesny układ wnętrza z centralnie usytuowanymi schodami
 • otwarta połączona strefa dzienna doskonale doświetlona dużymi oknami
 • na parterze: osłonięte wejście / wygodny dwustanowiskowy garaż / położona z przodu domu nowoczesna kuchnia z wyspą / oddzielne pomieszczenie pralni i suszarni
 • na poddaszu: oddzielna strefa sypialni rodziców z łazienką i garderobą / do wykorzystania wysoki strych nad poddaszem np. na pomieszczenie do przechowywania
 • projekt energooszczędny z rekuperacją w standardzie

Autor: arch. Krzysztof Borowski, arch. Piotr Rynkiewicz

Rzuty +

Rzut parteru

88.9m2
1 wiatrołap 4.4m2
2 hol + komunikacja 5.9m2
3 pralnia - suszarnia 4.1m2
4 pom. gospodarcze - kotłownia 5.4m2
5 pokój gościnny - gabinet 13.1m2
6 łazienka 4.4m2
7 pokój dzienny + jadalnia 43.6m2
8 kuchnia 13.4m2
9 garaż 34.2m2

Rzut poddasza

66.5m2
1 komunikacja 5.9m2
2 sypialnia 21.7m2
3 garderoba 3.8m2
4 łazienka 3.6m2
5 łazienka 4.3m2
6 sypialnia 11.7m2
7 sypialnia 15.5m2

Rzut parteru

88.9m2
1 wiatrołap 4.4m2
2 hol + komunikacja 5.9m2
3 pralnia - suszarnia 4.1m2
4 pom. gospodarcze - kotłownia 5.4m2
5 pokój gościnny - gabinet 13.1m2
6 łazienka 4.4m2
7 pokój dzienny + jadalnia 43.6m2
8 kuchnia 13.4m2
9 garaż 34.2m2

Rzut poddasza

66.5m2
1 komunikacja 5.9m2
2 sypialnia 21.7m2
3 garderoba 3.8m2
4 łazienka 3.6m2
5 łazienka 4.3m2
6 sypialnia 11.7m2
7 sypialnia 15.5m2

Parametry budynku +

 • Ilość pokoi: 5
 • Garaż: 1-stanowiskowy m2
 • Powierzchnia zabudowy: 168.2m2
 • Min. szerokość działki: 21.85m
 • Min. długość działki: 23.77m
 • Wysokość w kalenicy: 8.99m
 • Kąt nachylenia dachu: 45°

Minimalne wymiary działki / nasłonecznienie +

Sprawdź warunki zabudowy lub wypis z MPZP

Poza minimalnymi wymiarami działki oraz odpowiednim nasłonecznieniem, istotne są również przypisane do każdej nieruchomości tzw. Warunki Zabudowy lub ograniczenia określone w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego. Jeśli masz wątpliwości oferujemy BEZPŁATNĄ ANALIZĘ WARUNKÓW ZABUDOWY.

Ta strona wykorzystuje ciasteczka w celach marketingowych. Dowiedz się więcej

Zgadzam się