Pokaż wersję lustrzaną

Ekonomiczny 1A +

  • Powierzchnia użytkowa: 88.7m2
  • Min. wymiary działki: 16.19 x 25.59m
  • Wysokość w kalenicy: 6.21m
  • Kąt nachylenia dachu: 35°
  • Charakterystyka domu
  • Rzuty
  • Informacje o projekcie
  • Działka

Charakterystyka domu +

Ekonomiczny 1A: mała nowoczesna stodoła

Ten nieduży parterowy projekt posiada wszystkie cechy jakimi charakteryzują się projekty domów w stylu nowoczesna stodoła. Z zewnątrz budynki należące do tej grupy posiadają podłużną przykrytą dachem dwuspadowym formę oraz nieskomplikowaną konstrukcję nawiązujące bezpośrednio do wiejskiej zabudowy siedliskowej. To co je wyróżnia na tle zabudowań gospodarczych to nowoczesne detale architektoniczne – bezokapowe dachy pokryte płaską dachówką lub blachą na rąbek, ukryte rynny, współczesne materiały elewacyjne oraz duże okna. Domy stodoły są bardzo popularne m.in. dlatego, że doskonale wpisują się w lokalny polski krajobraz, a ich architektoniczna oraz konstrukcyjna prostota ułatwia budowę i obniża koszty realizacji.

Mały i tani parterowy dom na wąską działkę

Podłużna bryła domu Ekonomiczny 1A idealnie nadaje się na wąską działkę o małej powierzchni. Trakt o szerokości 8 metrów umożliwia zbudowanie go na działce o szerokości niewiele ponad 16 m i powierzchni od 450 m2 wzwyż. W czasach kiedy ceny nieruchomości drastycznie rosną, wąskie działki można często kupić w okazyjnej cenie ponieważ ich niewielka szerokość mocno ogranicza wybór potencjalnego projektu. Projekty domów parterowych na wąską działkę będą zatem doskonałym wyborem dla tych inwestorów, którzy już dysponują wąską działką lub posiadają niewielką kwotę na jej zakup.

Dom stodoła z nowoczesną aranżacją wnętrza i 3 sypialniami

Projekt domu Ekonomiczny 1A od poprzedniej wersji różni się posiadaniem dodatkowego pokoju dzięki czemu spełni potrzeby większej rodziny – 3 lub 4-osobowej. Posiada nowoczesny plan z czytelnym podziałem na cześć dzienną i sypialną. Strefa dzienna usytuowana jest z przodu budynku. Wejście do domu prowadzi praktycznym, osłoniętym od wiatru i opadów zadaszonym podcieniem. Za drzwiami znajduje się wiatrołap z szafą, z którego możemy przejść do pomieszczenia gospodarczego pełniącego również funkcję pralni. Z wiatrołapu wejdziemy prosto do dużej nowoczesnej przestrzeni łączącej salon jadalnię oraz kuchnię. Wysokie i jasne wnętrze oświetlają okna dachowe oraz wielkoformatowa stolarka. Przed nadmiernym nasłonecznieniem w miesiącach letnich chronią zewnętrzne systemowe żaluzje elewacyjne, montowane nad oknami. Brak stropów oraz pionowych podziałów między pomieszczeniami sprawiają, że wnętrze wydaje się znacznie większe. Z dużej kuchni z wyspą mamy jednocześnie wyjście na taras z boku domu oraz widok na podjazd i chodnik wejściowy. Obok kuchni znajduje się praktyczna spiżarnia. W salonie jedna ze ścian stanowi zabudowę RTV oraz tło dla nowoczesnego kominka. Za nim znajduje się wejście do korytarza prowadzącego do części sypialnej.

W tej odizolowanej prywatnej strefie znajdują się 3 sypialnie – dwie mniejsze przeznaczone dla dzieci oraz sypialnia główna rodziców. Obok pokoi jest zlokalizowana duża ogólnodostępna łazienka z wanną i prysznicem oraz niewielkie pomieszczenie, które można przeznaczyć na schowek gospodarczy, wc lub inną funkcję zgodną z potrzebami domowników. Sypialnia rodziców oraz jeden pokój dziecka mają wyjście do ogrodu od strony tarasu.

Mały energooszczędny dom parterowy

Nazwa tego projektu zobowiązuje. Dzięki temu, że dom jest nieduży, posiada zwartą bryłę oraz został zaprojektowany zgodnie z Warunkami Technicznymi na 2021 r. jego koszty eksploatacji będą niewielkie. Ponadto projekt posiada standardowo energooszczędne instalacje – wentylację mechaniczną z rekuperacją oraz wydajne ogrzewanie podłogowe, które może obsługiwać kondensacyjny kocioł gazowy lub pompa ciepła typu powietrze-woda. W czasach gdy rachunki za prąd i ogrzewanie stale rosną projekty domów o niskich kosztach utrzymania są bardzo poszukiwane.

Sprawdź dostępne na naszej stronie inne projekty domów energooszczędnych, dzięki którym wydatki na utrzymanie domu będą znacznie niższe!

Projekt domu Ekonomiczny 1A – podsumowanie zalet:

  • mały i wygodny dom parterowy, tani w budowie i użytkowaniu
  • niewielka szerokość budynku umożliwiająca lokalizację na wąskich działkach
  • prosta konstrukcja uwzględniająca drewniane stropy
  • nowoczesne, wysokie i otwarte wnętrze części dziennej doświetlone dużymi oknami
  • 3 sypialnie
  • duża kuchnia z wyspą i spiżarnią
  • prosta uniwersalna forma w typie nowoczesnej stodoły pasująca do każdego otoczenia
  • projekt energooszczędny z rekuperacją i ogrzewaniem podłogowym w standardzie
  • projekt posiada opcję ogrzewania pompą ciepła

Autorzy: arch. Krzysztof Borowski, arch. Piotr Rynkiewicz

Rzuty +

Rzut parteru

88.7m2
1 wiatrołap - garderoba 3.5m2
2 spiżarnia 1.4m2
3 kuchnia 11.2m2
4 pokój dzienny + jadalnia 25m2
5 pokój 10.9m2
6 pokój 14.2m2
7 pokój gościnny - gabinet 9m2
8 komunikacja 5.3m2
9 łazienka 6.1m2
10 pom. gospodarcze 2.1m2
11 kotłownia + pralnia 4.9m2

Rzut parteru

88.7m2
1 wiatrołap - garderoba 3.5m2
2 spiżarnia 1.4m2
3 kuchnia 11.2m2
4 pokój dzienny + jadalnia 25m2
5 pokój 10.9m2
6 pokój 14.2m2
7 pokój gościnny - gabinet 9m2
8 komunikacja 5.3m2
9 łazienka 6.1m2
10 pom. gospodarcze 2.1m2
11 kotłownia + pralnia 4.9m2

Parametry budynku +

  • Ilość pokoi: 4
  • Garaż: Brak / wiata m2
  • Powierzchnia zabudowy: 128.9m2
  • Min. szerokość działki: 16.19m
  • Min. długość działki: 25.59m
  • Wysokość w kalenicy: 6.21m
  • Kąt nachylenia dachu: 35°

Minimalne wymiary działki / nasłonecznienie +

SPRAWDŹ WARUNKI ZABUDOWY LUB WYPIS Z MPZP

Poza minimalnymi wymiarami działki oraz odpowiednim nasłonecznieniem, istotne są również przypisane do każdej nieruchomości tzw. Warunki Zabudowy lub ograniczenia określone w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego. Jeśli masz wątpliwości oferujemy BEZPŁATNĄ ANALIZĘ WARUNKÓW ZABUDOWY.

Ta strona wykorzystuje ciasteczka w celach marketingowych. Dowiedz się więcej

Zgadzam się