Pokaż wersję lustrzaną

Naturalny 1 +

 • Powierzchnia użytkowa: 139m2
 • Min. wymiary działki: 14.99 x 33.67m
 • Wysokość w kalenicy: 6.39m
 • Kąt nachylenia dachu: 40°
 • Charakterystyka domu
 • Rzuty
 • Informacje o projekcie
 • Działka

Charakterystyka domu +

To projekt nowoczesnej stodoły wywodzącej się z popularnego od kilku lat nurtu w architekturze domów jednorodzinnych określanego mianem „modern barn”. Domy w tej stylistyce odnoszą się wprost do typologii zabudowań gospodarczych lub archetypu domu-schronienia jako prostej, parterowej formy przykrytej dachem dwuspadowym. Styl nowoczesnej stodoły poza charakterystyczną bryłą wyróżnia zastosowanie jako konstrukcji lub materiałów wykończeniowych naturalnych „składników” takich jak drewno, cegła, kamień czy stal. Na świecie nowoczesne stodoły często reprezentują typ budownictwa nazywany jako „sustainability” czyli dbający o zrównoważony rozwój, nienaruszający równowagi ekologicznej. Chodzi tutaj zarówno o aspekt budowlany czyli wykorzystanie ekologicznych materiałów, eksploatacyjny czyli preferujący rozwiązania instalacyjne oszczędzające zużycie energii oraz wizualny – budynki tego typu mają wpisywać się w otaczający krajobraz.

Projekt Naturalny z zewnątrz jest typowym przedstawicielem stylu „modern barn”. Elewacja domu wykończona jest głównie blachą na rąbek ułożoną w pasach o różnej szerokości. Materiał przechodząc z dachu na ściany podkreśla prosty, archetypiczny kształt bryły. Ściany szczytowe oraz środkowe części elewacji bocznych pokryte są poziomym deskowaniem. Brak wystającego garażu czy murowanych kominów dopełniają oszczędny wizerunek prostego budynku. Niewątpliwą zaletą tego projektu jest wąski trakt umożliwiający budowę go na działkach już od 15 m szerokości. Z kolei boczne ulokowanie wejścia pozwala sytuować go również bokiem do granicy frontowej, wykorzystując w ten sposób działki płytkie i szerokie.

Projekt posiada bardzo charakterystyczny dla stylu nowoczesnej stodoły plan wnętrza. Stosowany przez architektów w niezliczonej ilości wersji polega na linearno-symetrycznym układzie pomieszczeń. To co go wyróżnia na tle innych projektów tego typu to wykorzystanie poddasza. Zazwyczaj nowoczesne stodoły są budynkami parterowymi, determinują to proporcje bryły. W tym przypadku udało się nam zachować właściwe proporcje i zagospodarować poddasze. Centralną część domu stanowi otwarta, dwupoziomowa przestrzeń salonu, jadalni i kuchni doświetlona od strony południowej wielkoformatową przesuwną stolarką. Nowoczesna i jasna przestrzeń dzienna funkcjonalnie rozdziela strefy rodziców i dzieci. Po jednej stronie znajduje się sypialnia rodziców z prywatną łazienką oraz nieduży gabinet do pracy. W stropie gabinetu usytuowane jest wyjście na strych, który można przeznaczyć na przechowywanie przedmiotów. W kolejnej wersji tego projektu zlikwidowaliśmy gabinet na rzecz powiększenia sypialni głównej dzięki czemu udało się do niej wprowadzić garderobę. Z drugiej strony znajdują się pokoje dzieci z oddzielną łazienką, przejściową garderobą i pomieszczeniem gospodarczym z piecem pełniącym również funkcję pralni. Za kuchnią znajduje się spiżarnia oraz schody na poddasze prowadzące do dwóch pomieszczeń – pokoju gościnnego oraz wentylatorni z rekuperatorem. Pod schodami zlokalizowana jest garderoba wejściowa.

Jeśli jesteś zmęczony rytmem życia wielkiego miasta i planujesz przenieść się w cichą i bardzie spokojną okolicę na stałe lub wybudować urlopowy, całoroczny azyl dla swojej rodziny to projekt nowoczesnej stodoły Naturalny 1 będzie idealnym rozwiązaniem.

Zalety projektu:

 • piękny i prosty dom w ponadczasowej stylistyce nowoczesnej stodoły
 • sprawdzi się również doskonale jako luksusowy letniskowy dom całoroczny
 • niewielka szerokość domu umożliwiająca budowę na bardzo wąskich działkach
 • możliwość lokowania budynku równolegle lub prostopadle do granicy frontowej działki
 • pełny program pomieszczeń dla 4-5 osobowej rodziny
 • nowoczesne, wysokie i połączone wnętrze części dziennej
 • na parterze: funkcjonalna garderoba wejściowa pod schodami / nowoczesna kuchnia z wyspą i spiżarnią / dodatkowe pomieszczenie gabinet lub pokój dziecka / sypialnia rodziców z prywatną łazienką
 • na poddaszu: dodatkowe pomieszczenie mogące pełnić funkcję pokoju gościnnego lub pracowni
 • dom energooszczędny, uwzględniający w standardzie niskoenergetyczne rozwiązania instalacyjne – wentylacje mechaniczną z rekuperacją i ogrzewanie podłogowe

Autorzy: arch. Krzysztof Borowski, arch. Piotr Rynkiewicz

Rzuty +

Rzut parteru

125.5m2
1 wiatrołap 4.2m2
2 garderoba 2.2m2
3 kuchnia + jadalnia 16.1m2
4 pokój dzienny 30.3m2
5 sypialnia 14.6m2
6 łazienka 4.4m2
7 pokój - gabinet 12m2
8 pom. gospodarcze - spiżarnia 1.7m2
9 łazienka 3.2m2
10 komunikacja 4.5m2
11 garderoba 7.5m2
12 pom. gospodarcze kotłownia + pralnia 3.2m2
13 sypialnia 12.4m2
14 sypialnia 12.4m2

Rzut poddasza

13.6m2
1 pokój gościnny 8.9m2
2 pom. gospodarcze 4.7m2

Rzut parteru

125.5m2
1 wiatrołap 4.2m2
2 garderoba 2.2m2
3 kuchnia + jadalnia 16.1m2
4 pokój dzienny 30.3m2
5 sypialnia 14.6m2
6 łazienka 4.4m2
7 pokój - gabinet 12m2
8 pom. gospodarcze - spiżarnia 1.7m2
9 łazienka 3.2m2
10 komunikacja 4.5m2
11 garderoba 7.5m2
12 pom. gospodarcze kotłownia + pralnia 3.2m2
13 sypialnia 12.4m2
14 sypialnia 12.4m2

Rzut poddasza

13.6m2
1 pokój gościnny 8.9m2
2 pom. gospodarcze 4.7m2

Parametry budynku +

 • Ilość pokoi: 6
 • Garaż: Brak / wiata m2
 • Powierzchnia zabudowy: 172.4m2
 • Min. szerokość działki: 14.99m
 • Min. długość działki: 33.67m
 • Wysokość w kalenicy: 6.39m
 • Kąt nachylenia dachu: 40°

Minimalne wymiary działki / nasłonecznienie +

SPRAWDŹ WARUNKI ZABUDOWY LUB WYPIS Z MPZP

Poza minimalnymi wymiarami działki oraz odpowiednim nasłonecznieniem, istotne są również przypisane do każdej nieruchomości tzw. Warunki Zabudowy lub ograniczenia określone w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego. Jeśli masz wątpliwości oferujemy BEZPŁATNĄ ANALIZĘ WARUNKÓW ZABUDOWY.

Ta strona wykorzystuje ciasteczka w celach marketingowych. Dowiedz się więcej

Zgadzam się