Jak szybko wybudować dom? +

Wiele osób marzy o zbudowaniu swojego własnego domu i wyprowadzeniu się z ciasnego mieszkania. W takim przypadku z pomocą przychodzą domy szkieletowe. 

Budowa domu szkieletowego w Polsce to rozwiązanie zwłaszcza dla tych osób, które chcą postawić go w jak najkrótszym czasie.

Olbrzymią zaletą tego typu konstrukcji jest możliwość indywidualnego ukształtowania formy domu. Możemy zatem ściany zewnętrzne wykończyć oblicówką z drewna, co pozwoli nam uzyskać efekt klasycznego drewnianego domu lub je otynkować, dzięki czemu całość będzie wyglądała jak dom murowany. Jeśli ktoś zechce wykorzystać w tym celu płytki klinkierowe, uzyska efekt podobny jak w domu o ścianach trójwarstwowych. Te sposoby wykończenia można twórczo i dekoracyjnie łączyć.

Wbrew powszechnemu przekonaniu technologia szkieletowa wcale nie determinuje nam standardu energetycznego domu. Możemy  zastosować termoizolacyjne przegródki, jednakowo na zewnątrz jak wewnątrz szkieletu. Oczywiście domy tego typu mają tendencje do szybszego nagrzewania się oraz wychładzania, jednak jesteśmy w stanie osiągnąć efekt zbliżony do tego, jaki będzie uzyskany w przypadku murowanego domu. Kluczem do sukcesu, o czym należy pamiętać, jest oczywiście szczelne, czyli poprawne zbudowanie budynku.

 

Realizacja Swiss Element

Największymi zaletami domów szkieletowych są koszty oraz szybkość wznoszenia budynku.

Konstrukcja domu w technologii szkieletowej powstaje w dwa czasami trzy miesiące. Jeśli zastosujemy prefabrykaty, możemy ten proces jeszcze przyspieszyć. Oznacza to, że dom do wykończenia jesteśmy w stanie postawić w dosłownie kilka dni.

Pozostają nam jeszcze pracę wykończeniowe, które potrwają około czterech miesięcy. Dodatkowym ułatwieniem jest to, że pod dom szkieletowy nie musimy przygotowywać tradycyjnych fundamentów. Całkowicie wystarczą nam uproszczone fundamenty. Podczas budowy domu szkieletowego prawie nie ma prac mokrych, więc nie ma potrzeby robienia długich przerw technologicznych. Stropy robi się z belek drewnianych, a nie z betonu, który musi być sezonowany. Proces ten ma tylko jedną wadę. Nie jesteśmy w stanie rozłożyć tutaj koniecznych prac na etapy. Zrobienie domu do połowy i pozostawienie go na bliżej nieokreślony czas, oznacza, że już wykonana konstrukcja ulegnie po prostu zniszczeniu. Dlatego musimy od razu przygotować się na pełną budowę i tym samym zgromadzić odpowiednie środki finansowe.

Dom możemy budować w dowolnej porze roku, także zimą. Sama konstrukcja jest lekka co sprawia, że nie ma tutaj konieczności wykorzystywania ciężkich maszyn budowlanych, co jest oszczędnością środków finansowych. Sam dom może być całkowicie dowolnie wykorzystywany. Jest to nie tylko rozwiązanie dla osób, które chcą postawić na działce dom letniskowy, z którego korzystać będą w miesiącach wiosennych i letnich, ale także dla osób, które chcą z domu szkieletowego uczynić całosezonowy dom do zamieszkania.

Ta strona wykorzystuje ciasteczka w celach marketingowych. Dowiedz się więcej

Zgadzam się