Nowoczesne projekty domów +

Wiele osób pragnie spełnić swoje marzenie o własnym domu – i dokłada wszelkich starań, żeby był to budynek nowoczesny, wygodny w codziennym użytkowaniu. Nowoczesne budownictwo skupia się przede wszystkim na licznych udogodnieniach, zachowaniu ergonomii budynku oraz stosowania się do zasad ekologii. Jednak nowoczesne projekty domów to nie tylko domy tradycyjne, ale przede wszystkim domy szkieletowe, które zyskują na popularności – także i w Polsce! Co należy wiedzieć na ich temat?

Czym są domy szkieletowe?

Domy szkieletowe znacznie się różnią od tradycyjnych budynków, mimo że po ich skończeniu na pierwszy rzut oka nie ma żadnych odmienności. Nowoczesne domy szkieletowe są jednak dużo szybsze w budowie i prostsze we wznoszeniu, co przekłada się oczywiście także na kwestię finansową. W dużej mierze stąd właśnie płynie ich wzrastająca popularność. Piękny dom można mieć bowiem nie tylko prędzej, lecz i taniej, niż gdyby chciało się inwestować w budynek ceglany, w wersji tradycyjnej. Dom szkieletowy wznosi się z gotowych konstrukcji szkieletowych, układanych przy sobie. Z uwagi na lekką elewację, budynek wywiera mniejsze obciążenie na grunt. Można go zatem układać na lżejszych, węższych fundamentach, a co więcej budowa może trwać nawet zimą. Domy muszą oczywiście zostać zabezpieczone w odpowiedni sposób, żeby nie traciły ciepła, jednak współcześni twórcy opanowali już to wszystko do perfekcji.

Nowoczesne projekty domów szkieletowych

Projekty domów szybkich w budowie, które można spotkać w Polsce, powstały z inspiracji zaczerpniętych z innych krajach. Domy szkieletowe często są budowane w Stanach Zjednoczonych Ameryki oraz w Kanadzie – a zatem nawet w trudniejszych warunkach pogodowych, niż te znane w naszym kraju. Jeśli chodzi o rozwiązania konstrukcyjne i używane materiały, Swiss Element korzysta z inspiracji szwajcarskich. Dlatego właśnie firmę wyróżnia unikalna koncepcja budowy ścian i dachów Swiss Thermo Acoustic Panel. Firma buduje jednorodzinne domy szkieletowe, na działkach inwestorów, które mogą się znajdować w całej Polsce. Kto pragnie zatem posiadać taki dom szkieletowy – który można wznieść w około 3-4 miesiące! – powinien zapoznać się z ofertą firmy.

Oferta nowoczesnych domów szkieletowych

Swiss Element dysponuje na ten moment 16 gotowymi projektami domów szkieletowych, wśród których klienci mogą wybierać. Nie oznacza to jednak oczywiście, że niemożliwe jest wykonanie projektu na indywidualne zamówienie – jeśli ktoś będzie chciał, by wykonano specjalny projekt, uwzględniający jakieś specjalne wymagania czy specyficzne warunki działki, profesjonaliści ze Swiss Element na pewno się tego podejmą. Możliwe jest także podjęcie budowy po adaptacji innego, już istniejącego projektu do specyfiki konstrukcji szkieletowych. Jeśli chodzi zaś o same modele, piękne i małe domki to na przykład Single House czy Home Office. Niezwykle elegancko prezentuje się sporych rozmiarów projekt domu Teo 5 oraz Onyks. Warto przejrzeć wszystkie projekty i wybrać coś dla siebie!

Ta strona wykorzystuje ciasteczka w celach marketingowych. Dowiedz się więcej

Zgadzam się