Projekty domów szkieletowych +

Dlaczego wybieramy domy szkieletowe?

Nie ma tylko jednego powodu, dla którego coraz więcej osób zastanawia się nad przetestowaniem możliwości domu szkieletowego. Nie da się jednak ukryć, że wśród tych, o których mówi się najczęściej dominuje argument cenowy. Bez względu na to, jak duże są nasze zasoby finansowe, mamy świadomość tego, że budowa domu musi być przedsięwzięciem pochłaniającym spore pieniądze. Jeśli więc pojawia się możliwość ich zaoszczędzenia, z chęcią z niej korzystamy.

Dlaczego jednak domy szkieletowe nie zniechęcają nas do siebie ceną, którą przychodzi nam zapłacić? Wynika to przede wszystkim ze sposobu ich powstawania. Poszczególne elementy powstają nie na placu budowy, ale w fabryce domów, nie musimy więc uczestniczyć w długim i ryzykownym procesie, z którym mamy do czynienia w budownictwie tradycyjnym (murowanym). Taki sposób tworzenia kolejnych fragmentów domów ma zresztą wpływ na ich jeszcze jedną zaletę. Mówimy o budynkach, które powstają naprawdę szybko i którymi można cieszyć się w zaledwie kilka miesięcy po podjęciu decyzji o ich budowie.

Domy szkieletowe a bezpieczeństwo

Wokół domów szkieletowych nagromadziło się przynajmniej kilka mitów, nad rozwianiem których warto się zastanowić. Jeden z najczęściej powtarzanych dotyczy tego, że sprawdzają się one przede wszystkim jako domy sezonowe. Na szczęście, obawy zarówno o ich bezpieczeństwo, jak i o koszty użytkowania, nie znajdują potwierdzenia w praktyce. Dzisiejsze domy prefabrykowane nie mają wiele wspólnego z tymi, które pojawiły się w Polsce przed dwudziestu lub trzydziestu laty i odznaczały się tym, że ich nagrzewanie i wychładzanie zajmowało tak samo niewiele czasu. Co więcej, dom szkieletowy może osiągnąć standard pasywny, choć, oczywiście, będzie to wymagać pewnych nakładów finansowych.

Piękny dom szkieletowy?

Ostatnim, choć wcale nie najmniej ważnym pytaniem jest to, które dotyczy walorów estetycznych domów szkieletowych. Czy można liczyć na budynki rzeczywiście miłe dla oka, czy też należy pogodzić się z tym, że ich walory wizualne będą wątpliwe. Projekty domów prefabrykowanych, które można dziś analizować i zamawiać, potwierdzają, że w rzeczywistości nie mamy żadnych powodów do obaw. Domy tego rodzaju zachwycają swoim pięknem i oryginalnością. Od dawna też nie ma się już wrażenia, że wszystkie projekty wyglądają tak samo.

Chcąc zaoszczędzić, najlepiej zdecydować się na gotowy projekt domu szkieletowego (polecamy projekt domu szkieletowego Mahoń) zwłaszcza, że firmy, które dają nam dostęp do takich projektów, sprawiają, że mamy w czym wybierać. Możemy zdecydować się zarówno na dom klasyczny, jak i na taki, który jest utrzymany w nowoczesnym stylu, trudno więc utrzymywać, że jesteśmy skazani na tak znienawidzone kompromisy. Nie można też zapominać o tym, że firmy oferujące domy prefabrykowane mają przygotowaną ofertę skierowaną również do bardziej wymagających klientów. Ci mogą zamówić zawsze projekt domu szkieletowego w oparciu o własne wytyczne.

Ta strona wykorzystuje ciasteczka w celach marketingowych. Dowiedz się więcej

Zgadzam się